Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Zajrzyj tutaj jeżeli chcesz zamówić odwirusowywanie WordPressa.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn oraz sklepów internetowych działających z jego wykorzystaniem liczy się już w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania witryny malware, konieczne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Ze strony internetowej rozsyłane są wiadomości-śmieci? Logowanie jest zablokowane? Informacje na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na witrynie pojawiły się linki do obcych Ci portali? To raptem parę z częstych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich przypadkach potrzebne jest bezzwłoczna reakcja w celu zlikwidowania źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny internetowej do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów należy zlecić specom od tego typu zadań, bowiem usuwanie malware z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres wiedzy osób, które na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Spece zajmujący się czyszczeniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Badają pliki wp-config i htaccess, jak również kod użytych na stronie wtyczek i motywów. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, ograniczające zagrożenie powtórnej infekcji. Jeśli długookresowa infekcja przyczyniła się do włączenia strony do spisu zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści mogą podjąć także wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Cykliczne aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie ważne, gdyż eliminacja wszystkich następstw zawirusowania nie daje pewności, iż analogiczny przypadek nie przydarzy się za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]