Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychu

Zamów kontener na odpady przed sprzątaniem strychu

Nie każdy śmieć powinien znaleźć się w zwykłym pojemniku na odpady. Przyczyny tych zakazów są różne – czasem śmieci są zwyczajnie za duże, czasem zakazują tego funkcjonujące w Polsce przepisy. Co zrobić z takimi kłopotliwymi odpadami? Możemy odwieźć je do pobliskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. W każdej gminie musi działać jeden PSZOK, jakkolwiek w dużych miejscowościach możemy niekiedy wybrać jeden z kilku punktów. Niemniej jednak to rozwiązanie dostępne jest tylko dla osób, które posiadają odpowiednią ilość wolnego czasu i swoje auto dużą ilością niewykorzystanego czasu oraz swoim samochodem. Pozostali odpowiedzialnie zrobią, decydując się na wynajem kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów oraz renowacje – dlaczego trzeba wypożyczyć kontener na śmieci?

Niestandardowe odpady generowane są w toku różnego typu prac. Najczęściej są to przebudowa nieruchomości oraz – idzie przede wszystkim o spore wolumeny gruzu, a także pudeł po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera jest też idealnym rozwiązaniem, jeżeli urządzamy sprzątanie strychu – wtedy zgromadzimy w nim wszystkie nieprzydatne od wielu lat niedziałające urządzenia, zbutwiałe meble oraz sprzęty. Prace remontowe czy opróżnianie strychów staną się znacznie mniej uciążliwe, jeśli z okna mieszkania do kontenera będzie prowadzić specjalny zsyp, który umożliwi bezpieczny transport odpady bez potrzeby częstego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Jak działa usługa sprzątania strychów oraz kontenerowego wywozu śmieci?

Sprzątanie strychów, ale również wywóz rozmaitych odpadów, to usługi świadczone między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o ustalonej objętości, który ten przez czas określony w umowie zapełnia zalegającymi meblami bądź odpadami budowlanymi. Pojemnik jest następnie odbierany z posesji, a zgromadzone odpady przekazywane są do punktu, w którym będą legalnie przetworzone zgodnie z obowiązującym prawem.